Jaunumi Sacensību kalendārs Fotogalerijas Šautuves Informējoši dokumenti Šaušanas sportisti SASA Reitingi Latvijas Rekordi Partneri SASA atbalstītāji Arhīvs KontaktiEiropas čempionāts šaušanā Baku 2017, Azerbaidžānā


05.08.17

      Laikā no 21. Jūlija līdz 4. Augustam Azerbaidžānas galvaspisētā Baku norisinājās Eiropas čempionāts stenda šaušanā, 25 m, 50 m un 300 m distancē šaušanā ar lodi un skrejošā mērķa disciplīnās. Latvijas delegācija ierindojās 18. vietā no 29 dalībvalstīm pēc izcīnīto medaļu skaita. Ļoti veiksmīgi startēja jaunie ložu šāvēji izcīnot 3 medaļas, attiecīgi - zelts 25 m pistoles disciplīnā jauniešiem un bronza 25 m standarta pistoles disciplīnā jauniešiem Ernestam Erbam, kā arī bronza Laurim Strautmanim 50 m pistoles disciplīnā vīriešiem.

      Pēca atlases apaļā stenda šaušanā Latviju uz Baku devās pārstāvēt pieci šāvēji - Dainis Upelnieks, Valdis Kalējs, Kaspars Avens, Egils Āboliņš un Emīls Starodubcevs no kuriem pirmie 3 šāva komandas ieskaitē.

      Ļoti vējainos laika apstākļos šāvējiem nācās cīnīties ar pretvēju, kas visu sacensību garumā pūta ar ātrumu 10 m/s un vairāk. Šādi laika apstākļi stenda šaušanu padara ļoti sarežģītu un parasti ne visiem šāvējiem izdodas tikt galā ar haotiski lidojošiem mērķim, kas ir redzams arī kopējā rezultātu tabulā.

     Apaļajā stendā piedalījās šāvēji no 25 dažādām valstīm un Latvijas komanda spēja ierindoties 14. vietā, sakrājot 321 punktu no 375 (Upelnieks 118, Kalējs 106, Avens 97).

    Individuāli augstvērtīgākais rezultāts Dainim Upelniekam izīnot 13. vietu 61 dalībnieku konkurencē. Pēc pirmās sacensību dienas ar rezultātu 72 no 75 punkti Upelnieks atradās 7. pozīcijā, atpaliekot par 1 punktu no fināla sešinieka, kas deva itin labas izredzes otrai sacensību dienai. Diemžēl tehnisku ieroča problēmu dēļ otrās dienas pirmā sērija bija pagalam neveiksmīga, kļūdoties 4 reizes vienā sērijā un sakrājot 21 trāpījumu no 25. Lai arī pēdējā sērija bija perfekta, trāpot 25 no 25, līdz finālam aizsniegties vairs nebija iespējams.

Sacensību rezultāti šeit!


Atpakaļ