Jaunumi Sacensību kalendārs Fotogalerijas Šautuves Informējoši dokumenti Šaušanas sportisti SASA Reitingi Latvijas Rekordi Partneri SASA atbalstītāji Arhīvs KontaktiLatvijas čempionāts dubletu tranšējā, Kuldīgā.


08.10.17

 Aizvadītajā vasarā, īstenojot Eiropas atbalsta programmu, Kuldīgas šautuvē tika realizēts projekts, kura ietvaros tika iegādātas un uzstādītas augstas kvalitātes mūsdienīgas iekārtas šautuves aprīkojumam. Šāda Kuldīgas šautuves saimnieku rīcība ļāva organizēt Latvijas čempionātu disciplīnā dubletu tranšeja (no angļu valodas – double trap). Šī ir olimpiskā šaušanas disciplīna, kaut gan jaunajā Tokyo 2020 olimpiskajā ciklā, dēļ dzimuma vienlīdzības kritērijiem Olimpiskajās spēlēs, ir izņemta no olimpisko disciplīnu saraksta.
Šāds Latvijas čempionāts tiek rīkots pirmo reizi kopš atjaunota valsts neatkarība, tāpēc šoreiz tika noskaidroti pirmie valsts čempioni un fiksēti valsts rekordi.
Uz sacensībām bija ieradušies 14 šāvēji no dažādiem Latvijas novadiem. Kvalifikācijas ietvaros katram šāvejam bija jāizpilda 5 sērijas pa 15 dubletiem, summā 150 mērķi. Seši labāko kvalifikācijas rezultātu īpašnieki kvalificējās finālam, kur sacensības turpinās bez punktu bagāžas no kvalifikācijas. Finālam spēja kvalificēties Rolands Birzgalis (105 punkti) no Babītes (foto otrais no kreisās), Tālis Jurgenovskis (104) no Saldus, Dainis Upelnieks (101) no Iecavas, Mārtiņš Turkopulis (99) no Talsu novada, Edgars Gailītis (77) no Saldus, Eriks Bergs (72) no Mazsalacas. Sacensību galvenais tiesnesis - Andrejs Rudzītis, starptautiskā tiesnešu kategorija (foto: pirmais no labās). Sacensību organizātors un šautuves saimnieks - Jānis Morozovs (foto: pirmais no kreisās).

 Ar vienādu augstvērtīgāko rezultātu finālu pabeidz Jurgenovskis un Upelnieks, par puktu atpalika Birzgalis izcīnot bronzas godalgu. Latvijas čempiona noskaidrošanai bija nepieciešama pāršaude līdz pirmajai kļūdai. Jurgenovskis kļūdījās pirmais, bet Upelnieks spēja būt precīzs un triumfēja sacensībās.

 

Jauniešu konkurencē piedalījās divi puiši – Lauris Pēteris Vējš no Mazsalacas un Dāvis Zommers no Brocēniem. Veiksmīgāks izrādījās vidzemnieks.

 Komandu konkurencē uzvarēja komanda "Cauna", otrajā vietā "Iecavas novada Zirnieki" un trešajā vietā "SK Zvārde".

Kopējos sacensību reuzultātus var apskatīt šeit.


Atpakaļ