Jaunumi Sacensību kalendārs Fotogalerijas Šautuves Informējoši dokumenti Šaušanas sportisti SASA Reitingi Latvijas Rekordi Partneri SASA atbalstītāji Arhīvs KontaktiJaunumi

Latvijas šaušanas sportisti godam startējuši 8. Eiropas čempionātā
09.07.15

 No 3. līdz 5. jūlijam Čehijas pilsētā Pisekā norisinājās Eiropas prestižākās sacensības medību šaušanas sportā - 8. Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā. Sacensības norisinājās divas dienas kalnainā apvidū un ļoti karstos laika apstākļos. Pavisam kopā sacensībās piedalījās 180 šaušanas sportisti no 14 Eiropas valstīm. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja nacionālā komanda „Purnavumuiža” 6 šaušanas sportistu sastāvā un trīs individuāli sportisti, tai skaitā viens juniors.

Sacensības noritēja 2 pamatdisciplīnās trīs dienas – šaušanā ar vītņstobra ieroci un šaušanā ar gludstobra ieroci.


Vītņstobra ieroča vingrinājums sastāv no divām divdesmit šāvienu sērijām, kurās jāšauj 5 šāvieni 4 dažādos mērķos 100 metru attālumā pa mērķiem, kuros attēloti Eiropā populāru medījamo dzīvnieku silueti. Šie šāvieni ir jāizpilda 4 dažādās šaušanas pozīcijās 20 minūšu laikā. Pirmais ir stirnas mērķis - šaušanas vingrinājums jāizpilda, ieroci un šāvēja roku atbalstot pret vertikālu, fiksētu koka stabu. Nākamais mērķis ir lapsas mērķis, kas jāšauj pozīcijā guļus, ieroci balstot uz elkoņiem. Tālāk ir ģemzes mērķis, kur šaušana ir jāizpilda, ieroci atbalstot pret nefiksētu atbalsta „štoku”. Un visbeidzot, mežacūkas mērķis, kur šaušana jāveic bez atbalsta, no rokas. Sacensībās, kurās izpilda divas šaušanas sērijas pa Eiropas zvēriem, vienā no sērijām pa mežacūkās mērķi ir jāšauj 50 metru distancē, tam pārvietojoties no labās uz kreiso un kreisās uz labo pusi (skrejošs mērķis).

Gludstobra disciplīnā tiek šauti 4 kompaksportinga laukumi – 2 game compak un 2 game trench laukumi, kopā 100 mērķu.
Punktu skaitīšanas sistēma sākotnēji var likties sarežģīta, bet tā nebūt nav - vītņstobra disciplīnā punktiem koeficients ir 1, bet šķīvjiem koeficients ir 4. Tas tādēļ, lai izlīdzinātu šajās disciplīnās iegūstamo punktu skaitu. Rezultātā sanāk, ka gan vītņstobra, gan gludstobra disciplīnā, neskatoties uz kopējo šāvienu vai mērķu skaitu, maksimālais punktu skaits ir 400.


Par rezultātiem

Sāksim ar komandu kopvērtējumu. Šogad uzvaras laurus plūca Somijas kombinētās šaušanas izlase ar vidējo izlases šāvēja rezultātu 754,2 punkti, kas aiz sevis atstāja mājiniekus Čehijas izlasi ar šāvēju vidējo rezultātu 753,4 punkti. Izsakoties absolūtos lielumos, čehi piekāpās somiem par nieka 4 punktiem, kas realitātē ir viens sašauts šķīvītis gludstobra distancē. Godpilno trešo vietu ieņēma Slovēnijas komanda, kas uzvarētājai Somijai piekāpās vien par 30 punktiem. Zīmīgi, ka tieši Slovēnija būs tā valsts, kas nākamgad uzņems jau 9. Eiropas čempionātu kombinētajā medību šaušanā.
Latvijas izlase „Purnavu muiza”, kas salīdzinot ar pagājušā gada rezultātiem, punktu skaitu gan ir palielinājusi, šogad ieņem 12. vietu komandu kopvērtējumā.


Individuālajā vērtējumā
nepārspējams bija ungārs Andras Varga, kas ar rezultātu 779 punkti no 800 ieņēma pirmo vietu Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā, otrajā vietā atstājot pieredzējušo austrieti Helmut Rosskopf ar rezultātu 776 punkti no 800, bet godpilno trešo vietu individuālajā vērtējumā ieņēma Latvijas šaušanas sportists Einārs Lapiņš ar rezultātu 772 punkti no 800. No komandas „Purnavu muiža” augstāko rezultātu sasniedza Mārtiņš Turkopulis ar rezultātu 729 no 800. Šāds rezultāts diemžēl tik augstas konkurences starpā ļāva Mārtiņam ieņemt vien 71. vietu individuālajā kopvērtējumā.
Apbalvošana notika arī dalībnieku sadalījumā pa grupām. Junioru konkurencē 6.vietu izcīnīja Kārlis Lapiņš, uzrādot labus rezultātus, gan vītņstobra disciplīnā, gan šaujot ar gludstobra ieroci.


1 punkts līdz goda pjedestālam pietrūka arī Latvijas šaušanas sportistam Jānim Zandbergam vītņstobra vingrinājuma kopvērtējumā, kurš ar rezultātu 199 no 200 punktiem pirmajā dienā un 195 no 200 punktiem trešajā sacensību dienā, ierindojās vītņstobra kopvērtējuma 4. vietā, kopā savācot 394 no 400 iespējamajiem punktiem.


Pateicība pienākas visiem iesaistītajiem cilvēkiem, treneriem, atbalstītājiem, šaušanas entuziastiem par to, ka noorganizēja iespēju Latvijas šaušanas sporta entuziastiem jau otro gadu pēc kārtas pārstāvēt Latviju šajās fantastiskajās sacensībās. Tie nav tikai seši komandas dalībnieki, kuri izturēja atlasi, lai tiktu uzaicināti nest Latvijas vārdu pasaulē, tie ir visi tie cilvēki, kas ieguldīja savus spēkus, sviedrus, naudu un, iespējams, arī veselību, lai Latvijas komanda būtu un tiktu pārstāvēta.


Īpašs paldies mednieku centram „Purnavu muiža”, kas gan finansiāli, gan organizatoriski atbalsta Latvijas komandas dalību kombinētās šaušanas sacensībās, personīgi Rolandam Orlovskim. Paldies, atlases sacensību organizatoriem Tomam Ervikam, Anitai Bagātai, Arnim Bērziņam, Kristapam Prudānam un Vilnim Jaunzemam. Paldies Latvijas kombinētās medību šaušanas komandas „Purnavu muiža” dalībniekiem Mārtiņam Gaņģim, Mārtiņam Turkopulim, Naurim Matvijukam, Jānim Kvālam, Mārim Jēkabsonam un Artim Lambam.


Rezultāti: http://results.lmpisek.cz/
Avots: X-sporting.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lasīt vairāk
12. jūlijā aicinām iegūt un atjaunināt tiesnešu apliecību - PAPILDINĀTS
06.07.15

 

 12. jūlijā plkst. 11 MĀRKULĪČOS, Pāgaujas novada Straupes pagastā notiks tiesnešu kursi un eksāmens. Aicināti visi, kas vēlas iegūt tiesnešu kategoriju, to paaugstināt, kā arī atjaunot tiesnešu apliecību. Kā zināms, apliecības derīguma termiņš 5 gadi. Kursu dalības maksa - 5 eiro.  
EKSĀMENA JAUTĀJUMI  

EKSĀMENA JAUTĀJUMI ar atbildēm 


Lasīt vairāk
Edgars Zeidmanis - pirmais Baltijas čempions
15.06.15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.jūnija vakarā Mārkulīčos, noslēdzoties Purnavu muižas 2015 kausa pasākumam, Edgars Zeidmanis (pirmais no labās)  joprojām neticēja, ka bija kļuvis par pirmā Baltijas čempionāta šaušanā pa skrejošu mežacūku 35m galvenās balvas ieguvēju. Taču tā tiešām bija! Edgara rezultāts pēc 4 sērijām bija labākais - 379 punkti. 


Lasīt vairāk
25. un 26. aprīlī aprīlī mūsu šāvēji piedalās 5 sacensībās - divās Latvijā, trīs - ārvalstīs
26.04.15

 

Latvia shooting masters

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.un 26. aprīlī mūsu šaušanas sportisti piedalījās vienlaikus piecās šaušanas sacensībās - Latvijā Lejasciemā un Mārkulīčos, Lietuvā - Vollit-Sako šaušanas centrā (netālu no Šauļiem), Polijā Mendzižečā (Polijas rietumu daļā), šaujot distancēs, sākot no 18m līdz 1000 m, vienlaikus gūstot vērā ņemamus panākumus.

 


Lasīt vairāk
Rekordliels dalībnieku skaits šaušanas disciplīnā pa skrejošu alni 100m
20.04.15

18.aprīlī notikušās sacensībās "Lieldienu zaķis", kas tradicionāli tiek rīkotas Zvārdes šautuvē, šogad uzstādīts apmeklētības rekords disciplīnā SK-100 - 41 dalībnieks! 
 


Lasīt vairāk
35